Virksomheder › CONSTRUCTER SERVICE ApS
CONSTRUCTER SERVICE ApS
CVR 33952767Stamholmen 193, F, 2650 Hvidovre
OPLØSTEFTERKONKURSAPSTømrer- og bygningssnedkervirksomhedHvidovre
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › CONSTRUCTER SERVICE ApS
Stamholmen 193, F, 2650 Hvidovre
Nøgletallene er fra perioden 2019-12 (01.01.2019 – 31.12.2019).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
| — | 3.142 | — | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| -326 | — | 402 | 1.134 | |
| -789 | 0 | -213 | -2.023 | |
| -18 | -22 | -32 | -41 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| -1.133 | 269 | 157 | -930 | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — |
Finansielle udgifter | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| -1.138 | 264 | 137 | -942 | |
Skat af årets resultat | — | — | — | — |
Andre skatter | — | — | — | — |
| -1.138 | 264 | 137 | -942 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 87 | 77 | 140 | 99 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 87 | 77 | 140 | 99 | |
| — | — | 52 | 44 | |
| 1.581 | 1.519 | 90 | 124 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — |
| — | — | 150 | 150 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 235 | 0 | — | 4 | |
| 1.851 | 1.519 | 479 | 607 | |
| 1.938 | 1.596 | 619 | 706 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | |
| -1.127 | -863 | -726 | -1.668 | |
Udbytte | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| -1.047 | -783 | -646 | -1.588 | |
Udskudt skat | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
| 0 | 48 | 0 | — | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
| — | 0 | 4 | 0 | |
| 6 | 6 | 6 | 6 | |
| 464 | 178 | 433 | 373 | |
| 2.351 | 2.146 | 822 | 1.466 | |
| 2.984 | 2.330 | 1.265 | 2.294 | |
| 2.984 | 2.378 | 1.265 | 2.294 | |
| ANDET | ||||
| — | 0 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (706) og "Passiver i alt" (2.294) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.