Virksomheder › BB og Anlæg ApS
BB og Anlæg ApS
CVR 34209510Elisagårdsvej 5, 4000 Roskilde
OPLØSTEFTERKONKURSAPSAnden bygge- og anlægsvirksomhed, som kræver specialiseringRoskilde
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › BB og Anlæg ApS
Elisagårdsvej 5, 4000 Roskilde
Nøgletallene er fra perioden 2019-12 (01.01.2019 – 31.12.2019).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
| 462 | 250 | 174 | 418 | |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
Bruttofortjeneste | — | — | — | — |
| — | — | 0 | 0 | |
| — | — | 0 | 0 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| 171 | 14 | 296 | -56 | |
| — | — | -0 | -0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| 168 | 14 | 296 | -57 | |
| -37 | -3 | -44 | -44 | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| 131 | 11 | 252 | -57 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
| — | 45 | 68 | 111 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| — | 45 | 68 | 111 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| — | 45 | 93 | 111 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — |
| 114 | 298 | 306 | 48 | |
| 418 | 249 | — | 25 | |
| — | — | — | 262 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 89 | -66 | 120 | 78 | |
| 621 | 481 | 426 | 388 | |
| 621 | 526 | 518 | 499 | |
| 125 | 125 | 125 | 125 | |
| 342 | 223 | 252 | 196 | |
Udbytte | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 467 | 348 | 377 | 321 | |
Udskudt skat | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
| — | — | — | 124 | |
| 11 | 14 | 14 | -7 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — |
| 84 | 87 | 33 | 33 | |
| 14 | 44 | 50 | 38 | |
| 45 | 33 | 43 | 23 | |
| 154 | 178 | 141 | 54 | |
| 154 | 178 | 141 | 178 | |
| ANDET | ||||
| — | — | 0 | — | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse B, mikrovirksomhed |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (499) og "Passiver i alt" (178) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.