Virksomheder › INVEST MAC ApS
INVEST MAC ApS
CVR 34222088Bygmarken 21, B, 3520 Farum
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberFuresø
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › INVEST MAC ApS
Bygmarken 21, B, 3520 Farum
Nøgletallene er fra perioden 2025-06 (01.07.2024 – 30.06.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 | 2025-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 | 01.07.2024 |
Sluttdato | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 | 30.06.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
Bruttofortjeneste | — | — | — | — | — |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -7 | -7 | -7 | -10 | -10 | |
| 5 | 7 | 14 | 11 | 12 | |
| -7 | -9 | -22 | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 91 | 91 | -15 | 134 | -18 | |
| -2 | -2 | -3 | -4 | -4 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 93 | 93 | -13 | 137 | -14 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 1.240 | 1.240 | 1.240 | 1.240 | 1.240 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
| 146 | 112 | 293 | 302 | 283 | |
Andre tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 41 | 131 | 41 | 8 | 15 | |
| 248 | 308 | 411 | 341 | 325 | |
| 1.487 | 1.548 | 1.650 | 1.581 | 1.565 | |
| 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | |
| 932 | 911 | 780 | 796 | 647 | |
| 113 | 114 | 118 | 122 | 135 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.245 | 1.225 | 1.098 | 1.118 | 982 | |
| — | 2 | 1 | 3 | 3 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 10 | 0 | 134 | 0 | 36 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 59 | 59 | 59 | 0 | — | |
Varekreditorer | — | — | — | — | — |
| 173 | 264 | 359 | — | — | |
| 242 | 323 | 552 | 463 | 583 | |
| 242 | 323 | 552 | 463 | 583 | |
| ANDET | |||||
| 1 | — | — | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.565) og "Passiver i alt" (583) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.