Virksomheder › ASTION PHARMA A/S
ASTION PHARMA A/S
CVR 34224781Trævænget 14, 5492 Vissenbjerg
I DRIFTA/SAnden finansiel formidling i.a.n.Assens
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › ASTION PHARMA A/S
Trævænget 14, 5492 Vissenbjerg
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -1.354 | 206 | 132 | -116 | -18 | |
| — | — | — | — | — | |
| -6.361 | 0 | — | -23 | -40 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -7.716 | 206 | — | -138 | -58 | |
| 0 | — | 0 | 2 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -8.048 | 32 | -43 | -316 | -211 | |
| -1.775 | -7 | -54 | -69 | -46 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -6.273 | 25 | 11 | -246 | -165 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | 177 | 137 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | 177 | 137 | |
| 183 | 315 | 262 | 0 | — | |
| 665 | 442 | 97 | 133 | 26 | |
| — | — | — | — | — | |
| 1 | 1 | 8 | 0 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 247 | 447 | 759 | 765 | 244 | |
| 3.588 | 2.992 | 2.966 | 2.808 | 645 | |
| 3.588 | 2.992 | 2.966 | 2.986 | 783 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | |
| -6.076 | -6.050 | -6.039 | -6.286 | -6.450 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -5.576 | -5.550 | -5.539 | -5.786 | -5.950 | |
| 1.737 | 974 | 1.840 | 1.104 | 10 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 626 | 638 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 626 | 638 | 651 | 664 | 678 | |
| 7.492 | 7.651 | 7.814 | 7.981 | 6.014 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 991 | 165 | 21 | 99 | 22 | |
| 55 | 87 | — | — | — | |
| 8.538 | 7.904 | 7.854 | 8.107 | 6.056 | |
| 9.164 | 8.542 | 8.505 | 8.771 | 6.733 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (783) og "Passiver i alt" (6.733) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.