Virksomheder › 28. JUNI 2012 II A/S
28. JUNI 2012 II A/S
CVR 34602255Kuopiovej 20, 5700 Svendborg
OPLØSTEFTERFUSIONA/SFinansielle holdingselskaberSvendborg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › 28. JUNI 2012 II A/S
Kuopiovej 20, 5700 Svendborg
Nøgletallene er fra perioden 2023-12 (01.01.2023 – 31.12.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 206.562 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -44 | -40 | -40 | -638 | -3.511 | |
| 57 | 82 | 28 | 24 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 5.879 | 2.563 | -6.909 | 7.321 | 17.932 | |
| -3 | -9 | 0 | 0 | -818 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 5.876 | 2.554 | -6.909 | 7.321 | 18.750 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 182.592 | 184.281 | 177.353 | 185.508 | 206.830 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 2.111 | 928 | 916 | 288 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 2.111 | 928 | 916 | 288 | 818 | |
| 184.703 | 185.209 | 178.269 | 185.796 | 207.648 | |
| 2.337 | 2.337 | 2.337 | 2.337 | 2.337 | |
| 178.121 | 176.929 | 175.862 | 176.304 | 173.569 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 184.643 | 185.140 | 178.199 | 185.741 | 204.329 | |
| — | — | — | — | 818 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | 21 | 21 | 21 | 3.274 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | — | 0 | 0 | — | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 39 | 39 | 40 | 34 | 45 | |
| 60 | 69 | 70 | 55 | 3.319 | |
| 60 | 69 | 70 | 55 | 3.319 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse C, stor virksomhed |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (207.648) og "Passiver i alt" (3.319) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 207.648 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.