Virksomheder › ECASAFE A/S
ECASAFE A/S
CVR 34613443Østerbrogade 106, 2100 København Ø
Telefon 25751878
OPLØSTEFTERKONKURSA/SDetailhandel med andre varer i.a.n.København
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › ECASAFE A/S
Østerbrogade 106, 2100 København Ø
Telefon 25751878
Nøgletallene er fra perioden 2018-12 (01.01.2018 – 31.12.2018).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
Nettoomsætning | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
| -690 | -899 | -627 | |
Personaleomkostninger | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
| -690 | -899 | -627 | |
| 0 | — | — | |
| -21 | -6 | -5 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| -711 | -906 | -632 | |
Skat af årets resultat | — | — | — |
Andre skatter | — | — | — |
| -711 | -906 | -632 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
Goodwill | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Anlægsaktiver i alt | — | — | — |
| 417 | 347 | 183 | |
| 115 | 23 | 23 | |
| 21 | 29 | 37 | |
| 67 | 99 | 4 | |
Værdipapirer | — | — | — |
| 111 | 35 | 1 | |
| 731 | 532 | 225 | |
| 731 | 532 | 225 | |
| 500 | 500 | 500 | |
| -5.037 | -5.943 | -6.575 | |
Udbytte | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| -4.537 | -5.443 | -6.075 | |
Udskudt skat | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — |
| 31 | 31 | 43 | |
| 5.237 | 1.661 | 1.120 | |
| 5.268 | 5.975 | 6.300 | |
| 5.268 | 5.975 | 6.300 | |
| ANDET | |||
Antal ansatte | — | — | — |
Regnskabsklasse | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (225) og "Passiver i alt" (6.300) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.