Virksomheder › F10 PENSIONSMÆGLER ApS
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › F10 PENSIONSMÆGLER ApS
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.404 | 2.613 | 2.770 | 1.610 | 621 | |
| -2.316 | -2.571 | -2.763 | -2.052 | -50 | |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 88 | 41 | — | — | — | |
| — | — | 0 | 1 | 18 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 83 | 36 | 7 | -442 | 588 | |
| -18 | -8 | -2 | -97 | -129 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 65 | 28 | 5 | -344 | 459 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 147 | 299 | 10 | 8 | 7 | |
| 48 | 0 | 319 | 0 | 417 | |
| 36 | 30 | 0 | 0 | 231 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 776 | 455 | 395 | 207 | 17 | |
| 1.006 | 801 | 747 | 330 | 673 | |
| 1.006 | 801 | 747 | 330 | 673 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | |
| 357 | 385 | 391 | 46 | 505 | |
| — | — | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 437 | 465 | 471 | 126 | 585 | |
| — | — | — | 97 | 0 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 368 | 20 | 26 | 40 | 16 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 0 | — | 2 | 0 | 32 | |
| — | — | 35 | 35 | 39 | |
| 183 | 171 | — | — | — | |
| 569 | 336 | 277 | 203 | 87 | |
| 569 | 336 | 277 | 203 | 87 | |
| ANDET | |||||
| 6 | 3 | 5 | 5 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (673) og "Passiver i alt" (87) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.