Virksomheder › Better Holding 2012 A/S
Better Holding 2012 A/S
CVR 34721211Sankt Annæ Plads 28, 1250 København K
I DRIFTA/SIkke-finansielle holdingselskaberKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Better Holding 2012 A/S
Sankt Annæ Plads 28, 1250 København K
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -1.181 | -1.137 | -2.341 | -4.375 | -8.207 | |
| -1.078 | -1.417 | -3.223 | -5.500 | -6.401 | |
| -200 | -303 | -153 | 0 | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -2.459 | -2.857 | -5.717 | -9.875 | -14.608 | |
| 53.134 | 5.836 | 36.546 | 47.095 | 57.305 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 34.944 | -19.314 | 25.302 | 10.917 | 1.145 | |
| -488 | -540 | -1.135 | -762 | -1.165 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 34.456 | -19.854 | 26.437 | 11.679 | 2.310 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 150 | 153 | 0 | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 122 | — | — | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 122 | — | — | — | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 210.307 | 259.852 | 483.027 | 634.076 | 713.359 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 2.646 | 5.353 | 159 | 200 | 439 | |
| 892 | 983 | 2.329 | 6.958 | 7.723 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 12.094 | 13.117 | 390 | 807 | 4.138 | |
| 76.512 | 61.544 | 98.242 | 89.496 | 95.613 | |
| 286.819 | 321.396 | 581.269 | 723.572 | 808.972 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | |
| 79.572 | 56.810 | 80.464 | 91.524 | 93.257 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 80.072 | 60.218 | 86.655 | 98.334 | 99.981 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 264 | 684 | 2.947 | 3.341 | 5.372 | |
| — | — | — | — | — | |
| 111.448 | 161.729 | 388.762 | 494.727 | 591.987 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 184 | 120 | — | — | — | |
| 206.747 | 261.178 | 494.614 | 625.238 | 708.991 | |
| 206.747 | 261.178 | 494.614 | 625.238 | 708.991 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 3 | 5 | 8 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (808.972) og "Passiver i alt" (708.991) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.