Virksomheder › JANUARVEJ 42 ApS
JANUARVEJ 42 ApS
CVR 34738432Harevej 34, 6760 Ribe
I DRIFTAPSAnden udlejning af boligerEsbjerg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › JANUARVEJ 42 ApS
Harevej 34, 6760 Ribe
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 382 | 232 | 316 | 264 | 518 | |
| -137 | -0 | 0 | — | 0 | |
| — | — | — | — | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 227 | 231 | 254 | 228 | 619 | |
| 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| -32 | -154 | -202 | -238 | -243 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 197 | 77 | 52 | -7 | 382 | |
| -43 | -17 | -13 | -41 | -181 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 154 | 60 | 39 | -48 | 200 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 3.286 | — | — | — | — | |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 3.286 | 6.231 | 6.168 | 7.003 | 7.265 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 3.286 | 6.231 | 6.168 | 7.003 | 7.338 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 0 | 3 | 0 | — | 2 | |
| 8 | 7 | 7 | 67 | — | |
| 36 | 6 | 41 | 10 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 146 | 0 | 78 | 3 | 0 | |
| 190 | 48 | 126 | 80 | 2 | |
| 3.476 | 6.279 | 6.294 | 7.083 | 7.340 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | |
| 1.122 | 1.182 | 1.221 | 1.173 | 1.402 | |
| — | — | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.202 | 1.262 | 1.301 | 1.253 | 1.482 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 121 | 121 | 107 | 148 | 331 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | 892 | 869 | 1.270 | 1.201 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 1.949 | 4.684 | 4.412 | 4.982 | 4.814 | |
| — | — | — | — | — | |
| 107 | — | 92 | 267 | 250 | |
| — | 36 | 0 | — | — | |
| 47 | 17 | 44 | — | — | |
| 25 | 26 | 60 | 38 | 21 | |
| 24 | — | — | — | — | |
| 203 | 212 | 474 | 701 | 713 | |
| 2.153 | 4.895 | 4.886 | 5.683 | 5.527 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (7.340) og "Passiver i alt" (5.527) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 7.340 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.