Virksomheder › Malerfirmaet Ernbak & Søn ApS
Malerfirmaet Ernbak & Søn ApS
CVR 35024255Sparresholmvej 8, 2700 Brønshøj
UNDERKONKURSAPSMaleraktiviteterKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Malerfirmaet Ernbak & Søn ApS
Sparresholmvej 8, 2700 Brønshøj
Nøgletallene er fra perioden 2024-12 (01.01.2024 – 31.12.2024).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 |
Sluttdato | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -26 | 27 | 1.583 | 3.741 | 4.901 | |
| 0 | — | -1.340 | -3.913 | -5.249 | |
| — | — | -17 | -48 | -53 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -26 | 27 | 225 | -220 | -400 | |
| — | — | 0 | — | — | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -26 | 27 | 219 | -220 | -413 | |
| -20 | — | — | -79 | -39 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -46 | 27 | 166 | -141 | -452 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| — | — | 224 | 176 | 159 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | 224 | 176 | 159 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 0 | — | 224 | 176 | 159 | |
| 52 | 0 | — | — | — | |
| 0 | — | 287 | 523 | 502 | |
| — | — | — | 6 | 11 | |
| — | — | — | — | 30 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 4 | — | 586 | 630 | 167 | |
| 52 | 0 | 873 | 1.198 | 711 | |
| 52 | 0 | 1.097 | 1.373 | 870 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | |
| -124 | -97 | 69 | -73 | -525 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -44 | -17 | 149 | 7 | -445 | |
| — | — | — | 39 | 0 | |
| — | — | 9 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | 17 | — | — | — | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 1 | 1 | 1 | 0 | — | |
| — | — | 42 | 0 | — | |
| 70 | — | 213 | 134 | 125 | |
| 9 | 0 | 684 | — | — | |
| 96 | 1 | 939 | 1.366 | 1.315 | |
| 96 | 17 | 939 | 1.366 | 1.315 | |
| ANDET | |||||
| — | — | 3 | 6 | 9 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (870) og "Passiver i alt" (1.315) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.