Virksomheder › NOMA HOLDING ApS
NOMA HOLDING ApS
CVR 35246444Refshalevej 213, A, 1432 København K
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › NOMA HOLDING ApS
Refshalevej 213, A, 1432 København K
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | -189 | -323 | -218 | -84 | |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | -189 | -323 | -218 | -84 | |
| — | 0 | 0 | 54 | 22 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -2.600 | 14.769 | 13.699 | 13.508 | 8.672 | |
| 0 | — | -47 | -86 | -277 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -2.600 | 14.812 | 13.746 | 13.595 | 8.395 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | 0 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 5.511 | 19.280 | 8.499 | 22.490 | 42.690 | |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| — | — | 12.000 | 0 | 9 | |
| 21 | 21 | 21 | 10 | 28 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 19 | 16 | 11 | 12.152 | 50 | |
| 40 | 4.093 | 15.812 | 16.384 | 3.751 | |
| 5.551 | 23.373 | 24.311 | 38.874 | 46.441 | |
| 100 | 100 | 100 | 102 | 102 | |
| 4.038 | 4.351 | 3.828 | 16.180 | 15.803 | |
| — | 13.050 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 4.138 | 18.950 | 7.646 | 33.990 | 42.385 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 1.200 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | 0 | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | 0 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | 0 | — | — | — | |
| 194 | 230 | 721 | 949 | 1.590 | |
| — | 0 | 0 | — | — | |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| — | 3.901 | 3.671 | 3.475 | 2.325 | |
| 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 179 | — | — | — | |
| 214 | 4.424 | 16.665 | 4.883 | 4.056 | |
| 214 | 4.424 | 16.665 | 4.883 | 4.056 | |
| ANDET | |||||
| — | 81 | 104 | 115 | 139 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse C, mellemstor virksomhed | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (46.441) og "Passiver i alt" (4.056) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.