Virksomheder › HOTEL VINHUSET ApS
HOTEL VINHUSET ApS
CVR 35407170Sct Peders Kirkeplads 4, 4700 Næstved
I DRIFTAPSDrift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteterNæstved
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › HOTEL VINHUSET ApS
Sct Peders Kirkeplads 4, 4700 Næstved
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 6.065 | 7.480 | 6.622 | 6.981 | 6.167 | |
| -5.311 | -6.062 | -6.035 | -5.761 | -5.461 | |
| -508 | -566 | -597 | -598 | -620 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 247 | 853 | -10 | 622 | 86 | |
| 46 | 54 | 119 | 131 | 153 | |
| -111 | -126 | -172 | -185 | -209 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 182 | 780 | -63 | 568 | 29 | |
| -39 | -168 | -17 | -123 | -5 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 143 | 613 | -46 | 445 | 25 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 1.623 | 1.512 | 1.293 | 1.012 | 1.017 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.546 | 4.057 | 4.378 | 4.025 | 3.942 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.546 | 4.057 | 4.378 | 4.025 | 3.942 | |
| 89 | 138 | 149 | 120 | 117 | |
| 176 | 154 | 145 | 118 | 256 | |
| 5.162 | 10.696 | 11.785 | 14.436 | 15.688 | |
| 831 | 0 | — | 67 | 54 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 46 | 15 | 83 | 126 | 16 | |
| 6.654 | 11.112 | 12.283 | 14.894 | 16.195 | |
| 9.200 | 15.169 | 16.662 | 18.919 | 20.137 | |
| 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | |
| -5.053 | 0 | — | 445 | 470 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -4.973 | 80 | 80 | 525 | 550 | |
| 249 | 105 | 122 | 27 | 64 | |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 324 | 103 | 107 | 110 | 142 | |
| 10.613 | 12.442 | 14.149 | 15.865 | 17.601 | |
| — | 223 | 0 | — | — | |
| 0 | 487 | 139 | 712 | 450 | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 587 | 680 | 847 | 697 | 633 | |
| — | — | — | — | — | |
| 13.850 | 14.986 | 16.475 | 18.283 | 19.445 | |
| 14.173 | 15.089 | 16.582 | 18.394 | 19.587 | |
| ANDET | |||||
| 12 | 12 | 12 | 12 | 11 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (20.137) og "Passiver i alt" (19.587) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.