Virksomheder › MTS FACADEMONTERING ApS
MTS FACADEMONTERING ApS
CVR 35523251Svanholmsgade 6, 7100 Vejle
OPLØSTEFTERKONKURSAPSKombinerede serviceydelserVejle
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › MTS FACADEMONTERING ApS
Svanholmsgade 6, 7100 Vejle
Nøgletallene er fra perioden 2018-12 (01.01.2018 – 31.12.2018).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
Nettoomsætning | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
| 9.011 | 11.363 | 12.166 | |
| -8.613 | -10.209 | -12.131 | |
| -44 | -69 | -52 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
| 341 | 886 | -64 | |
Finansielle indtægter | — | — | — |
Finansielle udgifter | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| 272 | 746 | -187 | |
Skat af årets resultat | — | — | — |
Andre skatter | — | — | — |
| 205 | 521 | -164 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
Goodwill | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — |
| 211 | 273 | 319 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
| 211 | 273 | 319 | |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
| 275 | 359 | 405 | |
Varebeholdninger | — | — | — |
| 2.026 | 4.088 | 2.965 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — |
| — | — | 22 | |
Værdipapirer | — | — | — |
| 551 | 0 | — | |
| 2.641 | 4.158 | 3.068 | |
| 2.916 | 4.517 | 3.473 | |
| 80 | 80 | 80 | |
| 208 | 729 | 1.029 | |
Udbytte | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| 288 | 809 | 1.109 | |
| 0 | — | 16 | |
| 5 | 7 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
| — | 335 | 142 | |
| 62 | 223 | 0 | |
| 148 | 348 | 306 | |
| 2.413 | 2.795 | 1.915 | |
| 2.623 | 3.701 | 2.363 | |
| 2.623 | 3.701 | 2.363 | |
| ANDET | |||
| 22 | 24 | 26 | |
Regnskabsklasse | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.473) og "Passiver i alt" (2.363) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.