Virksomheder › FITNESS HEDEHUSENE ApS
FITNESS HEDEHUSENE ApS
CVR 36048085Kallerupvej 57, 2640 Hedehusene
I DRIFTAPSDrift af fitnesscentreHøje-Taastrup
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › FITNESS HEDEHUSENE ApS
Kallerupvej 57, 2640 Hedehusene
Nøgletallene er fra perioden 2025-09 (01.10.2024 – 30.09.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-09 | 2022-09 | 2023-09 | 2024-09 | 2025-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2020 | 01.10.2021 | 01.10.2022 | 01.10.2023 | 01.10.2024 |
Sluttdato | 30.09.2021 | 30.09.2022 | 30.09.2023 | 30.09.2024 | 30.09.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.278 | 2.210 | 2.534 | 3.325 | 4.085 | |
| -944 | -989 | -1.214 | -1.260 | -1.676 | |
| -500 | -518 | -652 | -670 | -610 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -166 | 703 | 661 | 1.394 | 1.800 | |
| 0 | 0 | 1 | 56 | 117 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -210 | 668 | 637 | 1.417 | 1.888 | |
| -26 | -132 | -140 | -312 | -416 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -184 | 537 | 497 | 1.105 | 1.472 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 1 | 404 | 436 | 433 | 378 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.708 | 2.618 | 2.464 | 1.932 | 1.392 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.758 | 2.668 | 2.753 | 4.577 | 3.354 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 0 | — | 13 | 0 | 4 | |
| — | — | — | — | 3.000 | |
| 66 | 64 | 151 | 17 | 26 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 769 | 865 | 972 | 616 | 835 | |
| 835 | 930 | 1.137 | 633 | 3.864 | |
| 3.593 | 3.598 | 3.890 | 5.210 | 7.218 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 1.472 | 2.009 | 2.506 | 3.611 | 2.084 | |
| — | — | — | — | 3.000 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.522 | 2.059 | 2.556 | 3.661 | 5.134 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 0 | 44 | 38 | 30 | 30 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | 753 | 660 | 860 | 1.348 | |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | 859 | 708 | 860 | 1.348 | |
| 1.509 | 0 | — | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 319 | 0 | — | — | — | |
| 87 | 230 | 176 | 91 | 64 | |
| 148 | 257 | 205 | — | — | |
| 2.071 | 636 | 587 | 658 | 707 | |
| 2.071 | 1.496 | 1.296 | 1.518 | 2.054 | |
| ANDET | |||||
| 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (7.218) og "Passiver i alt" (2.054) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 7.218 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.