Virksomheder › HARDER ELEMENTS A/S
HARDER ELEMENTS A/S
CVR 36068779Valhøjs Alle 155, 2610 Rødovre
UNDERKONKURSA/STømrer- og bygningssnedkeraktiviteterRødovre
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
41.281' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2018-12
Årets resultat
9.008' DKK
1.000 kr. · 2018-12
Egenkapital
18.468' DKK
1.000 kr. · 2018-12
Kortfristet gæld i alt
22.372' DKK
1.000 kr. · 2018-12
Nøgletallene er fra perioden 2018-12 (01.01.2018 – 31.12.2018).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
Nettoomsætning | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
| 4.647 | 5.681 | 20.356 | |
| -2.609 | -3.103 | -7.945 | |
| -146 | -146 | -661 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
| 1.892 | 2.432 | 11.750 | |
| 197 | 236 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| 2.005 | 2.587 | 11.628 | |
| -445 | — | — | |
Andre skatter | — | — | — |
| 1.560 | 2.021 | 9.008 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
Goodwill | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — |
| 213 | 3.624 | 2.170 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
| 213 | 3.624 | 2.170 | |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
| 213 | 3.624 | 2.170 | |
| 655 | 893 | 1.130 | |
| — | 3.009 | 11.509 | |
| 5.180 | 5.790 | 13.363 | |
| 24 | 4.739 | 1.627 | |
Værdipapirer | — | — | — |
| 0 | 1.629 | 2.607 | |
| 10.654 | 16.117 | 39.111 | |
| 10.868 | 19.741 | 41.281 | |
| 500 | 500 | 500 | |
| 4.965 | 6.985 | 16.437 | |
| — | 0 | — | |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| 5.465 | 10.259 | 18.468 | |
| 110 | 0 | — | |
| — | 761 | 441 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — |
| 504 | 0 | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
| 38 | — | — | |
Selskabsskat | — | — | — |
| 3.336 | 6.086 | 11.398 | |
| 1.526 | 2.158 | 5.382 | |
| 5.403 | 8.721 | 22.372 | |
| 5.403 | 8.721 | 22.372 | |
| ANDET | |||
| 4 | — | 22 | |
Regnskabsklasse | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (41.281) og "Passiver i alt" (22.372) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
