Virksomheder › TRIVA HOLDING A/S
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › TRIVA HOLDING A/S
Nøgletallene er fra perioden 2025-09 (01.10.2024 – 30.09.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-09 | 2022-09 | 2023-09 | 2024-09 | 2025-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2020 | 01.10.2021 | 01.10.2022 | 01.10.2023 | 01.10.2024 |
Sluttdato | 30.09.2021 | 30.09.2022 | 30.09.2023 | 30.09.2024 | 30.09.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.657 | 2.602 | 2.513 | 2.225 | -339 | |
| -2 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| -604 | -604 | -604 | -604 | -353 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.051 | 1.998 | 1.909 | 1.621 | -692 | |
| 0 | 167 | 81 | 25 | 1.123 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 5.160 | 12.266 | 4.824 | -1.519 | -7.962 | |
| -380 | -374 | -395 | -324 | -9.748 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 4.779 | 11.892 | 4.428 | -1.843 | -17.709 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
| 10.836 | 10.232 | 9.628 | 9.023 | 4.113 | |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 10.836 | 10.232 | 9.628 | 9.023 | 4.113 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 24.928 | 32.056 | 33.089 | 28.108 | 41.423 | |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
| — | — | 0 | 344 | 0 | |
| 765 | 3.893 | 434 | 35 | 429 | |
| 0 | 140 | 27 | 0 | 423 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.162 | 2.276 | 2.164 | 358 | 1.327 | |
| 1.927 | 6.309 | 2.624 | 1.164 | 3.413 | |
| 26.855 | 38.366 | 35.713 | 29.271 | 44.836 | |
| 1.800 | 1.800 | 1.800 | 1.800 | 1.800 | |
| 7.005 | 11.122 | 9.508 | 11.236 | -2.644 | |
| 2.500 | 1.400 | 3.000 | 1.000 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 15.757 | 26.112 | 27.452 | 22.542 | 289 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 1.634 | 1.546 | 1.458 | 1.400 | 1.123 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 0 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | 0 | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 5.788 | 5.114 | 4.607 | 3.951 | 0 | |
| — | — | — | 364 | 4.394 | |
| 653 | 678 | 592 | 690 | 3.879 | |
| — | — | 0 | 0 | 27.125 | |
| 1.446 | 4.648 | 1.316 | 0 | 4.749 | |
| — | — | 0 | 0 | 6 | |
| 1.578 | 268 | 287 | — | — | |
| 3.676 | 5.594 | 2.195 | 1.379 | 43.423 | |
| 9.464 | 10.708 | 6.802 | 5.329 | 43.423 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse C, mellemstor virksomhed |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (44.836) og "Passiver i alt" (43.423) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 44.836 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.