Virksomheder › S & J TRADING ApS
S & J TRADING ApS
CVR 36425040Tinghuset 44, C, 1440 København K
OPLØSTEFTERKONKURSAPSUdførelse af gulvbelægninger og vægbeklædningKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › S & J TRADING ApS
Tinghuset 44, C, 1440 København K
Nøgletallene er fra perioden 2019-12 (01.01.2019 – 31.12.2019).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 01.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| — | 265 | 909 | 226 | |
| — | — | -357 | -476 | |
| 0 | -21 | -41 | -41 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| 0 | 229 | 512 | -291 | |
| — | 0 | 0 | 0 | |
| — | -8 | -3 | -1 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| 0 | 221 | 509 | -292 | |
| 0 | -22 | -132 | -64 | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| 0 | 199 | 377 | -228 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
| 106 | 122 | 141 | 101 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 120 | 122 | 141 | 101 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 211 | 122 | 141 | 101 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — |
| — | 150 | 229 | 123 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — |
| 31 | 0 | 207 | 211 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| — | 104 | 218 | 43 | |
| 31 | 254 | 654 | 437 | |
| 242 | 376 | 795 | 538 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | |
| -128 | 71 | 448 | 220 | |
| — | 0 | 0 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| -78 | 121 | 498 | 270 | |
| — | — | — | 61 | |
| — | 3 | 3 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — |
| — | — | 39 | 151 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
| 23 | 0 | — | — | |
| — | 19 | 112 | 0 | |
| 10 | 9 | 9 | 9 | |
| 20 | 89 | 134 | 108 | |
| 319 | 252 | 294 | 268 | |
| 319 | 252 | 294 | 268 | |
| ANDET | ||||
| — | — | — | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (538) og "Passiver i alt" (268) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.