Virksomheder › GREVE TRANSPORT ApS
GREVE TRANSPORT ApS
CVR 36428155Bygvænget 8, 3660 Stenløse
OPLØSTEFTERKONKURSAPSVejgodstransportEgedal
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › GREVE TRANSPORT ApS
Bygvænget 8, 3660 Stenløse
Nøgletallene er fra perioden 2019-09 (01.10.2018 – 30.09.2019).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-09 | 2018-09 | 2019-09 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 01.10.2016 | 01.10.2017 | 01.10.2018 |
Sluttdato | 30.09.2017 | 30.09.2018 | 30.09.2019 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
Nettoomsætning | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
| 4.129 | 16.238 | 28.272 | |
| -2.217 | -15.499 | -29.069 | |
| -3.012 | -1.116 | -596 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
| — | -378 | -2.981 | |
| 6.216 | 0 | 45 | |
| — | -16 | -53 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| 3.756 | -393 | -2.989 | |
| -465 | -63 | 0 | |
Andre skatter | — | — | — |
| 4.221 | -464 | -2.989 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
| 1.260 | 700 | 140 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
| 1.260 | 700 | 140 | |
Grunde og bygninger | — | — | — |
| 780 | 310 | 520 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
| 1.041 | 310 | 520 | |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
| — | 1.127 | 822 | |
Varebeholdninger | — | — | — |
| 3.590 | 4.380 | 1.737 | |
| 401 | 0 | — | |
| 39 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — |
| 1.956 | 164 | 4.486 | |
| — | 4.552 | 6.223 | |
| 8.989 | 5.679 | 7.044 | |
| 50 | 50 | 50 | |
| 2.448 | 1.984 | -1.005 | |
Udbytte | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| 4.568 | 4.104 | 1.115 | |
| 8 | 0 | — | |
Hensættelser i alt | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
| 68 | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
| — | 63 | 0 | |
| 1.765 | 0 | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — |
| — | — | 63 | |
| 993 | 310 | 1.248 | |
| 1.386 | 1.202 | 4.618 | |
| — | 1.512 | 5.929 | |
| — | 1.575 | 5.929 | |
| ANDET | |||
| — | 45 | 70 | |
Regnskabsklasse | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (7.044) og "Passiver i alt" (5.929) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.