Virksomheder › STEA VARMEFORSYNING ApS
STEA VARMEFORSYNING ApS
CVR 36452269Løhdesvej 10, 7442 Engesvang
I DRIFTAPSFjernvarmeforsyningIkast-Brande
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › STEA VARMEFORSYNING ApS
Løhdesvej 10, 7442 Engesvang
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 402 | 285 | 371 | 367 | 311 | |
| -155 | -145 | -227 | -166 | -181 | |
| — | — | — | — | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 246 | 139 | 144 | 200 | 130 | |
| — | — | 0 | 0 | -1 | |
| — | — | 0 | -13 | -0 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 284 | 171 | 207 | 186 | 174 | |
| — | — | -46 | -41 | -38 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 222 | 133 | 161 | 145 | 136 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 117 | 434 | 454 | 519 | 587 | |
| 984 | 971 | 947 | 360 | 1.140 | |
| 12 | 14 | 0 | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| — | 573 | 512 | 12 | 33 | |
| 1.113 | 1.991 | 1.912 | 892 | 1.763 | |
| 1.113 | 1.991 | 1.912 | 892 | 1.763 | |
| 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | |
| 683 | 316 | 478 | 623 | 758 | |
| — | 500 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 783 | 916 | 578 | 723 | 858 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| — | 1.018 | 1.249 | 100 | 792 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 240 | 0 | — | — | — | |
| 63 | 38 | 46 | — | — | |
| 3 | 1 | 0 | — | 29 | |
| 25 | 19 | — | — | — | |
| 330 | 1.075 | 1.335 | 169 | 905 | |
| 330 | 1.075 | 1.335 | 169 | 905 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.763) og "Passiver i alt" (905) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.