Virksomheder › TBU HOLDING ApS
TBU HOLDING ApS
CVR 36476753Hobrovej 1, 9600 Aars
I DRIFTAPSAnden finansiel formidling i.a.n.Vesthimmerlands
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › TBU HOLDING ApS
Hobrovej 1, 9600 Aars
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -8 | -10 | -14 | -13 | -13 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
Primært resultat (EBIT) | — | — | — | — | — |
| — | — | 0 | 2 | 2 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 125 | 1.438 | 1.046 | 845 | 1.079 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 125 | 1.438 | 1.046 | 845 | 1.079 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 11.194 | 10.478 | 9.852 | 9.411 | 9.424 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
| — | 3 | 3 | 0 | — | |
| — | — | — | — | 173 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 19 | 6 | 4 | 5 | 5 | |
| 19 | 8 | 7 | 5 | 178 | |
| 11.213 | 10.486 | 9.859 | 9.416 | 9.602 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 1.712 | 3.151 | 4.197 | 5.042 | 6.122 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.762 | 3.201 | 4.247 | 5.092 | 6.172 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 6.967 | 5.453 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 6.967 | 5.453 | 4.199 | 3.316 | 3.039 | |
| — | — | — | 9 | 22 | |
| 2.438 | 1.788 | 1.356 | 941 | 312 | |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
Varekreditorer | — | — | — | — | — |
| 45 | 45 | — | — | — | |
| 2.483 | 1.833 | 1.413 | 1.007 | 391 | |
| 9.450 | 7.286 | 5.612 | 4.323 | 3.430 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (9.602) og "Passiver i alt" (3.430) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.