Virksomheder › THY ØKOBÆR ApS
THY ØKOBÆR ApS
CVR 36533412Legindvej 139, 7752 Snedsted
I DRIFTAPSAnden forarbejdning og konservering af frugt og grøntsagerThisted
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › THY ØKOBÆR ApS
Legindvej 139, 7752 Snedsted
Nøgletallene er fra perioden 2025-06 (01.07.2024 – 30.06.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-06 | 2022-06 | 2023-06 | 2024-06 | 2025-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2020 | 01.07.2021 | 01.07.2022 | 01.07.2023 | 01.07.2024 |
Sluttdato | 30.06.2021 | 30.06.2022 | 30.06.2023 | 30.06.2024 | 30.06.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 366 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
| -170 | -170 | -133 | -104 | -104 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -45 | -54 | -40 | 82 | 262 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
| — | — | — | — | -186 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -254 | -211 | -217 | -114 | — | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -254 | -211 | -217 | -114 | 76 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 1.462 | 1.292 | 640 | 537 | 433 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 1.462 | 1.292 | 640 | 537 | 433 | |
| 551 | 424 | 647 | 546 | 251 | |
| 158 | 84 | 276 | 201 | 267 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
| 720 | 519 | 934 | 758 | 527 | |
| 2.182 | 1.811 | 1.574 | 1.295 | 960 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| -1.716 | -1.927 | -2.144 | -2.259 | -2.180 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -1.661 | -1.872 | -2.089 | -2.204 | -2.125 | |
| — | — | — | 0 | — | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 1.508 | 1.386 | 1.293 | 1.186 | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 1.508 | 1.386 | 1.293 | 1.186 | 1.062 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
| — | — | — | — | 124 | |
| 2.039 | 2.102 | 2.103 | 2.105 | 1.648 | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 192 | 69 | 79 | 75 | 105 | |
| 73 | 97 | 158 | — | — | |
| 2.335 | 2.298 | 2.370 | 2.312 | 2.023 | |
| 3.843 | 3.684 | 3.664 | 3.499 | 3.085 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (960) og "Passiver i alt" (3.085) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.