Virksomheder › PPilgaard Invest ApS
PPilgaard Invest ApS
CVR 36890371Tøvlingvej 1, 7752 Snedsted
I DRIFTAPSAnden finansiel formidling i.a.n.Thisted
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › PPilgaard Invest ApS
Tøvlingvej 1, 7752 Snedsted
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 311 | 257 | 296 | 278 | 187 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
| -75 | -70 | -59 | -51 | -65 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 236 | 187 | 237 | 227 | 122 | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — | — |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 190 | 135 | 142 | 136 | 46 | |
| — | — | -31 | -30 | -10 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 148 | 87 | 110 | 106 | 36 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.578 | 2.535 | 2.594 | 2.810 | 2.959 | |
| 27 | 0 | — | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 2.605 | 2.535 | 2.594 | 2.810 | 2.959 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 2.605 | 2.535 | 2.594 | 2.810 | 2.959 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| — | 7 | 0 | — | — | |
| 180 | 186 | 195 | 203 | 211 | |
| — | — | — | — | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| — | 17 | 0 | — | — | |
| 180 | 210 | 195 | 203 | 211 | |
| 2.786 | 2.744 | 2.790 | 3.013 | 3.170 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 695 | 783 | 893 | 999 | 1.035 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 745 | 833 | 943 | 1.049 | 1.085 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 72 | 74 | 78 | 108 | 112 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 1.355 | 1.157 | 998 | 823 | 641 | |
| 399 | 475 | 528 | 798 | 1.100 | |
| 143 | 163 | 163 | 174 | 181 | |
| 37 | 0 | 31 | 42 | 29 | |
| 21 | 27 | 27 | — | — | |
| 14 | 15 | 16 | 17 | 17 | |
| — | — | — | — | — | |
| 614 | 680 | 770 | 1.033 | 1.332 | |
| 1.969 | 1.838 | 1.768 | 1.856 | 1.972 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.170) og "Passiver i alt" (1.972) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 3.170 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.