Virksomheder › Cavarosa Wine ApS
Cavarosa Wine ApS
CVR 36986034Midtermolen 1, 2100 København Ø
I DRIFTAPSDetailhandel med drikkevarerKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Cavarosa Wine ApS
Midtermolen 1, 2100 København Ø
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 85 | 96 | 45 | 55 | 3 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — | — |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 83 | 86 | 40 | 51 | -2 | |
| -11 | -19 | -9 | -12 | 0 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 72 | 66 | 31 | 39 | -2 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 47 | 33 | 46 | 18 | 9 | |
| — | — | — | — | — | |
| 4 | 0 | 1 | 0 | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 473 | 326 | 387 | 444 | 394 | |
| 565 | 360 | 434 | 538 | 403 | |
| 565 | 360 | 434 | 538 | 403 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 52 | 118 | 144 | 176 | 189 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 102 | 168 | 194 | 226 | 239 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 102 | 0 | — | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 11 | 19 | 30 | 12 | 6 | |
| 53 | 65 | 133 | 232 | 107 | |
| 126 | 104 | — | — | — | |
| 463 | 192 | 240 | 312 | 164 | |
| 463 | 192 | 240 | 312 | 164 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse B | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (403) og "Passiver i alt" (164) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.