Virksomheder › New Wear ApS
New Wear ApS
CVR 37189596Systemvej 4, 8963 Auning
OPLØSTEFTERERKLÆRINGAPSTøjforretningerNorddjurs
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › New Wear ApS
Systemvej 4, 8963 Auning
Nøgletallene er fra perioden 2021-12 (01.01.2021 – 31.12.2021).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 |
Sluttdato | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.506 | 4.432 | 4.340 | 5.685 | 4.231 | |
| -810 | -1.777 | -2.627 | -2.494 | -2.296 | |
| -23 | 0 | — | -2 | -7 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.673 | 2.549 | 1.712 | 3.189 | 1.928 | |
| — | — | 2 | 0 | 0 | |
| -193 | -286 | -119 | -126 | -121 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 2.480 | 2.263 | 1.596 | 3.063 | 1.807 | |
| -546 | -499 | -351 | -676 | -399 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.934 | 1.764 | 1.245 | 2.387 | 1.408 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 226 | 0 | 0 | 44 | 37 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 226 | 0 | 0 | 44 | 37 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 226 | 30 | 30 | 74 | 67 | |
| 103 | 247 | 259 | 258 | 329 | |
| 151 | 1 | 30 | 105 | 153 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 180 | 179 | 196 | 1.094 | 425 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 2.387 | 3.151 | 1.974 | 2.361 | 1.429 | |
| 2.842 | 3.616 | 2.623 | 4.040 | 2.540 | |
| 3.068 | 3.645 | 2.652 | 4.114 | 2.607 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 283 | 247 | 492 | 879 | 1.288 | |
| 2.000 | 1.800 | 1.000 | 1.000 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 2.333 | 2.097 | 1.542 | 1.929 | 1.338 | |
| — | 15 | 21 | 5 | 0 | |
| 12 | 0 | — | — | 6 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | 97 | 0 | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | 97 | 0 | — | |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 139 | 66 | 0 | — | — | |
| 110 | 166 | 109 | 192 | 185 | |
| 474 | 1.315 | 905 | 1.927 | 1.007 | |
| 723 | 1.548 | 1.013 | 2.185 | 1.263 | |
| 723 | 1.548 | 1.110 | 2.185 | 1.263 | |
| ANDET | |||||
| — | — | 6 | 6 | 6 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.607) og "Passiver i alt" (1.263) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.