Virksomheder › Pure Elements ApS
Pure Elements ApS
CVR 37402273Vejlevej 60, 7300 Jelling
I DRIFTAPSDetailhandel med kosmetikvarer og toiletartiklerVejle
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
2.142' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
-68' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
-170' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
2.311' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Viser 1–5 af 10 perioder med tal, nyeste først · øverst viste periode løber 01.01.2025 – 31.12.2025
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 250 | 169 | 274 | 283 | 44 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -12 | -78 | 36 | -6 | -102 | |
| 8 | 3 | 9 | 18 | 19 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -6 | -76 | 44 | 9 | -85 | |
| -0 | -16 | -10 | -4 | -17 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -6 | -59 | 34 | 5 | -68 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 33 | 49 | 39 | — | — | |
| 687 | 869 | 1.042 | 1.210 | 1.271 | |
| 332 | 330 | 366 | 313 | 325 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 301 | 147 | 298 | 231 | 493 | |
| 1.320 | 1.346 | 1.706 | 1.790 | 2.142 | |
| 1.353 | 1.395 | 1.745 | 1.790 | 2.142 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| -132 | -191 | -157 | -151 | -220 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -82 | -141 | -107 | -101 | -170 | |
| — | — | — | 35 | 53 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
Varekreditorer | — | — | — | — | — |
| 540 | — | — | — | — | |
| 1.435 | 1.536 | 1.852 | 1.892 | 2.311 | |
| 1.435 | 1.536 | 1.852 | 1.892 | 2.311 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.142) og "Passiver i alt" (2.311) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
