Virksomheder › Garage Burgerbar Aps
Garage Burgerbar Aps
CVR 37421456Rådhuspassagen 9, 7100 Vejle
Telefon 30686815
OPLØSTEFTERKONKURSAPSRestauranterVejle
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Garage Burgerbar Aps
Rådhuspassagen 9, 7100 Vejle
Telefon 30686815
Nøgletallene er fra perioden 2019-12 (01.01.2019 – 31.12.2019).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2016-12 | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 29.01.2016 | 01.01.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 |
Sluttdato | 31.12.2016 | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
| 1.303 | — | — | — | |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| — | — | — | 1.745 | |
| -283 | — | — | -1.193 | |
| 0 | — | — | -67 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| -71 | 815 | 1.146 | 485 | |
| 0 | — | — | — | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| -72 | 782 | 782 | 438 | |
| 0 | — | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| -72 | 782 | 1.144 | 339 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| — | — | — | 966 | |
| 95 | 97 | 97 | 124 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 95 | 97 | 97 | 1.090 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 95 | 97 | 97 | 1.090 | |
| 22 | 19 | 19 | 19 | |
| — | — | — | 10 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — |
| 112 | 112 | 243 | 1.759 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 249 | 1.153 | 2.351 | 107 | |
| 382 | 1.285 | 2.614 | — | |
| 478 | 1.382 | 2.711 | 3.051 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | |
| -72 | 710 | 710 | 1.800 | |
| — | — | 1.144 | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 78 | 860 | 1.904 | 1.850 | |
Udskudt skat | — | — | — | — |
| — | — | — | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — |
| — | — | — | 283 | |
| — | — | — | 144 | |
| 400 | 523 | 807 | — | |
| 400 | 523 | 807 | 1.201 | |
| 400 | 523 | 807 | 1.201 | |
| ANDET | ||||
| — | — | 9 | 8 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.051) og "Passiver i alt" (1.201) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.