Virksomheder › Riaz Burger 7 ApS
Riaz Burger 7 ApS
CVR 37540293Gammel Jernbanevej 31, 2500 Valby
OPLØSTEFTERKONKURSAPSAnden detailhandel med fødevarer i specialforretningerKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Riaz Burger 7 ApS
Gammel Jernbanevej 31, 2500 Valby
Nøgletallene er fra perioden 2020-06 (01.07.2019 – 30.06.2020).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-06 | 2018-06 | 2019-06 | 2020-06 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 11.03.2016 | 01.07.2017 | 01.07.2018 | 01.07.2019 |
Sluttdato | 30.06.2017 | 30.06.2018 | 30.06.2019 | 30.06.2020 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| 3.657 | 4.044 | 8.382 | 3.912 | |
| -3.538 | -5.177 | -5.073 | -4.392 | |
| -725 | -846 | -970 | -1.010 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| -606 | -1.979 | 2.338 | -1.490 | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — |
Finansielle udgifter | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| -781 | -2.075 | 2.237 | -1.538 | |
Skat af årets resultat | — | — | — | — |
Andre skatter | — | — | — | — |
| -609 | -2.075 | 2.200 | -1.710 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
| 2.658 | 2.215 | 1.519 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 3.265 | 3.018 | 2.048 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 3.265 | 3.018 | 2.048 | 0 | |
| 59 | 40 | 81 | 0 | |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — |
| 1.210 | 2.340 | 0 | 93 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 5.179 | 359 | 352 | 333 | |
| 6.626 | 2.910 | 567 | 426 | |
| 9.891 | 5.928 | 2.615 | 426 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | |
| -609 | -2.684 | -484 | -2.193 | |
Udbytte | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| -559 | -2.634 | -434 | -2.143 | |
| 171 | 171 | 134 | 0 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
| 601 | 0 | 0 | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
| 601 | 0 | 0 | — | |
| — | 6.872 | — | — | |
| 1.200 | 0 | — | — | |
| — | 638 | — | — | |
Selskabsskat | — | — | — | — |
| 427 | 760 | 2.478 | 1.163 | |
| 8.220 | 289 | 571 | 1.110 | |
| 9.850 | 8.563 | 3.049 | 2.569 | |
| 10.451 | 8.563 | 3.049 | 2.569 | |
| ANDET | ||||
| — | 17 | 16 | 11 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (426) og "Passiver i alt" (2.569) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.