Virksomheder › Rasmussen Transport ApS
Rasmussen Transport ApS
CVR 37542636Skamlingvejen 156, 6093 Sjølund
I DRIFTAPSTeknisk afprøvning og kontrolKolding
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Rasmussen Transport ApS
Skamlingvejen 156, 6093 Sjølund
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 804 | 359 | 322 | 96 | 414 | |
| -831 | -517 | -398 | -115 | -270 | |
| -13 | -6 | -4 | -8 | -50 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -41 | -164 | -80 | -28 | 94 | |
| — | — | 0 | 0 | 0 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -43 | -165 | -80 | -28 | 94 | |
| — | — | 0 | — | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -34 | -135 | -80 | -28 | 94 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 11 | 4 | 0 | 192 | 142 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 11 | 4 | 0 | 192 | 142 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 11 | 4 | 0 | 192 | 142 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 149 | 103 | 9 | 0 | 0 | |
| — | 35 | 0 | — | — | |
| 3 | 0 | — | — | 11 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 149 | 105 | 175 | 24 | 248 | |
| 476 | 243 | 189 | 31 | 259 | |
| 487 | 247 | 189 | 223 | 400 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 245 | 110 | 30 | 2 | 96 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 295 | 160 | 80 | 52 | 146 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 30 | 0 | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 1 | 0 | 25 | 112 | 212 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | 18 | 0 | — | |
| 0 | — | — | — | — | |
| 37 | 8 | 13 | 14 | 8 | |
| 124 | 79 | — | — | — | |
| 161 | 87 | 109 | 171 | 255 | |
| 161 | 87 | 109 | 171 | 255 | |
| ANDET | |||||
| 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (400) og "Passiver i alt" (255) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.