Virksomheder › STIESDAL A/S
STIESDAL A/S
CVR 37655708Nyropsgade 37, 1602 København V
I DRIFTA/SRådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejderKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
1.176.947' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-12
Årets resultat
12.756' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Egenkapital
1.132.953' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Kortfristet gæld i alt
43.994' DKK
1.000 kr. · 2025-12
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Viser 1–5 af 10 perioder med tal, nyeste først · øverst viste periode løber 01.01.2025 – 31.12.2025
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 11.561 | 21.219 | 25.528 | 27.601 | 29.399 | |
| -15.110 | -19.274 | -18.457 | -19.103 | -20.277 | |
| -551 | -439 | -994 | -1.120 | -1.472 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -4.100 | 1.506 | 6.077 | 7.378 | 7.650 | |
| 2.712 | 9.030 | 29.101 | 36.316 | 9.799 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -2.518 | 9.687 | 2.274 | 76.597 | 17.198 | |
| — | -2.153 | -7.755 | -9.549 | -4.442 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -2.252 | 7.534 | -5.481 | 67.048 | 12.756 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | 0 | 0 | 2.135 | 2.009 | |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 29 | 2.195 | 2.415 | 1.742 | 941 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 779 | 3.119 | 3.134 | 2.284 | 1.240 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 244.078 | 247.254 | 314.429 | 954.083 | 955.411 | |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 78 | 0 | 833 | 833 | |
| 137.826 | 307.768 | 403.554 | 14.654 | 180.062 | |
| 16 | 0 | 0 | 1.806 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 215.242 | 51.671 | 87.329 | 160.852 | 33.714 | |
| — | — | 499.242 | 185.306 | 221.536 | |
| 607.079 | 615.143 | 813.671 | 1.139.389 | 1.176.947 | |
| 2.326 | 2.326 | 2.661 | 3.234 | 3.234 | |
| 588.753 | 596.287 | 791.006 | 1.116.957 | 1.129.719 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 591.079 | 598.613 | 793.667 | 1.120.191 | 1.132.953 | |
| 208 | 21 | 188 | 0 | 0 | |
| — | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| — | — | — | — | 30.876 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 171 | 0 | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 6.565 | 1.593 | 2.655 | 3.888 | 1.650 | |
| 3.821 | — | — | — | — | |
| 16.000 | 16.530 | 20.004 | 19.198 | 43.994 | |
| 16.000 | 16.530 | 20.004 | 19.198 | 43.994 | |
| ANDET | |||||
| 13 | 15 | 17 | 16 | 17 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse C, mellemstor virksomhed |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.176.947) og "Passiver i alt" (43.994) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 1.176.947 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
