Virksomheder › Tømrerfirmaet Sølager ApS
Tømrerfirmaet Sølager ApS
CVR 37794988Løhdesvej 16, 7442 Engesvang
I DRIFTAPSTømrer- og bygningssnedkeraktiviteterIkast-Brande
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Tømrerfirmaet Sølager ApS
Løhdesvej 16, 7442 Engesvang
Nøgletallene er fra perioden 2025-09 (01.10.2024 – 30.09.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-09 | 2022-09 | 2023-09 | 2024-09 | 2025-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2020 | 01.10.2021 | 01.10.2022 | 01.10.2023 | 01.10.2024 |
Sluttdato | 30.09.2021 | 30.09.2022 | 30.09.2023 | 30.09.2024 | 30.09.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.014 | 2.022 | 1.851 | 1.148 | 597 | |
| -1.783 | -2.016 | -1.689 | -1.000 | -644 | |
| -106 | -93 | -91 | -125 | -128 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 114 | -86 | 71 | 23 | -203 | |
| — | — | 6 | 0 | — | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 100 | -106 | 45 | -17 | -220 | |
| — | — | -11 | -4 | -48 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 77 | -83 | 34 | -14 | -172 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 774 | 758 | 861 | 843 | 825 | |
| 252 | 175 | 133 | 250 | 304 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 1.025 | 933 | 994 | 1.093 | 1.129 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 1.025 | 933 | 994 | 1.093 | 1.129 | |
| 84 | 120 | 98 | 30 | 20 | |
| 579 | 477 | 153 | 153 | 37 | |
| 127 | 47 | 86 | 152 | 160 | |
| — | 21 | 0 | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 0 | — | — | — | — | |
| 1.179 | 888 | 456 | 638 | 296 | |
| 2.205 | 1.820 | 1.450 | 1.731 | 1.425 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 785 | 703 | 737 | 662 | 401 | |
| 60 | 0 | — | 61 | 89 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 895 | 753 | 787 | 773 | 540 | |
| — | 8 | 0 | — | 48 | |
| 16 | 0 | 4 | 0 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 0 | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 651 | 435 | 189 | 385 | 31 | |
| 97 | 16 | 0 | — | — | |
| 226 | 394 | 146 | 233 | 42 | |
| 319 | 223 | — | — | — | |
| 1.294 | 1.068 | 659 | 958 | 885 | |
| 1.294 | 1.068 | 659 | 958 | 885 | |
| ANDET | |||||
| 6 | 5 | 3 | 2 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.425) og "Passiver i alt" (885) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.