Virksomheder › Beacon Holdings ApS
Beacon Holdings ApS
CVR 38008137Park Alle 382, 2625 Vallensbæk
OPLØSTEFTERKONKURSAPSIkke-finansielle holdingselskaberVallensbæk
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Beacon Holdings ApS
Park Alle 382, 2625 Vallensbæk
Nøgletallene er fra perioden 2022-06 (01.07.2021 – 30.06.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-06 | 2019-06 | 2020-06 | 2021-06 | 2022-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.07.2017 | 01.07.2018 | 01.07.2019 | 01.07.2020 | 01.07.2021 |
Sluttdato | 30.06.2018 | 30.06.2019 | 30.06.2020 | 30.06.2021 | 30.06.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -9 | -3 | -40 | -14 | -13 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -9 | -3 | -40 | -14 | -13 | |
| — | — | 37 | 0 | — | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -115 | -168 | -48 | -68 | -1.048 | |
Skat af årets resultat | — | — | — | — | — |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -115 | -131 | -102 | -68 | -1.048 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 0 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
| — | 422 | 0 | — | 20 | |
| — | 15 | 644 | 940 | 1.313 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| — | 104 | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | 596 | 644 | 940 | 1.334 | |
| 1.018 | 1.596 | 1.644 | 1.940 | 1.334 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| -178 | -309 | -411 | -480 | -1.527 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| -128 | -259 | -361 | -430 | -1.477 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| — | 251 | 967 | 1.982 | 2.045 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 15 | 6 | 26 | 39 | 18 | |
| 1.130 | 1.597 | 1.013 | 349 | 748 | |
| 1.145 | 1.855 | 2.006 | 2.370 | 2.812 | |
| 1.145 | 1.855 | 2.006 | 2.370 | 2.812 | |
| ANDET | |||||
Antal ansatte | — | — | — | — | — |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.334) og "Passiver i alt" (2.812) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.