Virksomheder › Blåmuslingen ApS
Blåmuslingen ApS
CVR 38273175Kvaglundparken 4, 6705 Esbjerg Ø
OPLØSTEFTERKONKURSAPSAldersintegrerede institutionerEsbjerg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Blåmuslingen ApS
Kvaglundparken 4, 6705 Esbjerg Ø
Nøgletallene er fra perioden 2020-12 (01.01.2020 – 31.12.2020).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 20.12.2016 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 |
Sluttdato | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| 3.014 | 3.577 | 5.955 | 7.928 | |
| -2.850 | -3.397 | -5.726 | -7.886 | |
| -93 | -144 | -183 | -301 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| 71 | 36 | 47 | -260 | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — |
Finansielle udgifter | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| 43 | 2 | -3 | -302 | |
Skat af årets resultat | — | — | — | — |
Andre skatter | — | — | — | — |
| 32 | 1 | -3 | -239 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
| 600 | 535 | 470 | 405 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 600 | 535 | 470 | 405 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
| 160 | 122 | 466 | 348 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 341 | 306 | 939 | 703 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 1.033 | 933 | 1.670 | 1.369 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — |
| 49 | 0 | — | — | |
| — | — | — | 633 | |
| — | — | — | 254 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 66 | 132 | 236 | 12 | |
| 115 | 132 | 236 | 951 | |
| 1.148 | 1.066 | 1.906 | 2.320 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | |
| — | — | -3 | -242 | |
| 32 | 1 | 0 | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 82 | 51 | 47 | -192 | |
| — | — | — | 52 | |
| 10 | 11 | 12 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — |
| 327 | 162 | 362 | 0 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
| — | — | — | 11 | |
Selskabsskat | — | — | — | — |
| 47 | 40 | 54 | 40 | |
| 436 | 434 | 773 | 1.795 | |
| 1.055 | 1.003 | 1.848 | 2.512 | |
| 1.055 | 1.003 | 1.848 | 2.512 | |
| ANDET | ||||
| 12 | 12 | 18 | 25 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.320) og "Passiver i alt" (2.512) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.