Virksomheder › Mjacobsen Holding APS
Mjacobsen Holding APS
CVR 38537695Stenbjergvej 10, 6880 Tarm
I DRIFTAPSFinansielle holdingselskaberRingkøbing-Skjern
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Mjacobsen Holding APS
Stenbjergvej 10, 6880 Tarm
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -5 | -8 | -6 | -7 | -9 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -5 | -8 | -6 | -7 | -9 | |
| — | — | — | 0 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 1.849 | 8.439 | 219 | 1.802 | 10.624 | |
| — | — | -169 | 0 | — | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 1.849 | 8.439 | 388 | 1.802 | 10.624 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 7.468 | 15.638 | 14.527 | 16.472 | 26.725 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | 759 | 0 | — | |
| — | — | — | 200 | 347 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| — | 60 | 0 | — | — | |
| — | 60 | 759 | 532 | 1.108 | |
| 7.468 | 15.698 | 15.286 | 17.004 | 27.833 | |
| 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | |
| -76 | 193 | 1.692 | 1.549 | 1.921 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 3.935 | 12.373 | 12.762 | 14.564 | 25.188 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 1.694 | 1.746 | 1.392 | 989 | 391 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 1.694 | 1.746 | 1.392 | 989 | 391 | |
| 523 | 538 | 0 | 246 | 1.062 | |
| 407 | 350 | 350 | 350 | 350 | |
| 219 | 0 | 68 | 135 | 120 | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| 691 | 691 | — | — | — | |
| 1.840 | 1.579 | 1.132 | 1.451 | 2.253 | |
| 3.533 | 3.325 | 2.525 | 2.440 | 2.645 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (27.833) og "Passiver i alt" (2.645) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.