Virksomheder › Prima Brandsikring A/S
Prima Brandsikring A/S
CVR 38628003Mandal Alle 18, 5500 Middelfart
I DRIFTA/SInstallation af isoleringMiddelfart
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Prima Brandsikring A/S
Mandal Alle 18, 5500 Middelfart
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 3.089 | 5.347 | 3.685 | 5.713 | 2.043 | |
| -2.032 | -2.543 | -2.999 | -4.813 | -3.175 | |
| -246 | -458 | -466 | -323 | 0 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 811 | 2.346 | 220 | 577 | -1.132 | |
| 150 | 80 | 110 | 83 | 34 | |
| — | — | — | -74 | -67 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 901 | 2.357 | 236 | 586 | -1.165 | |
| — | -521 | -55 | -132 | -255 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 703 | 1.836 | 181 | 455 | -910 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 449 | 263 | 77 | 0 | 0 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 449 | 263 | 77 | 0 | 0 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 238 | 510 | 314 | 307 | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 362 | 587 | 347 | 307 | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 811 | 850 | 424 | 307 | 0 | |
| 80 | 825 | 820 | 1.057 | 0 | |
| 1.432 | 3.778 | 3.151 | 3.209 | 2.023 | |
| 2.211 | 758 | 839 | 0 | — | |
| 96 | 254 | 14 | 10 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 738 | 449 | 2 | 2.213 | 821 | |
| 4.604 | — | 4.836 | 6.693 | 3.298 | |
| 5.415 | 6.937 | 5.261 | 7.000 | 3.298 | |
| 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | |
| 1.601 | 1.637 | 1.818 | 2.272 | -438 | |
| 600 | 1.800 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 2.701 | 3.937 | 2.318 | 2.772 | 62 | |
| 1 | 5 | 0 | 195 | 143 | |
| — | — | 8 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 187 | 0 | — | — | — | |
| 0 | — | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 187 | 0 | — | — | — | |
| 487 | 501 | 536 | 33 | 938 | |
| 0 | — | — | — | — | |
| — | — | 48 | 0 | — | |
| — | 526 | 41 | — | — | |
| 792 | 1.761 | 1.531 | 2.292 | 888 | |
| 1.073 | — | — | — | — | |
| 2.527 | 3.000 | 2.935 | 4.228 | 3.236 | |
| 2.714 | 3.000 | 2.935 | — | — | |
| ANDET | |||||
| 2 | 3 | 5 | 6 | 4 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Udgiftslinjer står med minus. Bruttofortjeneste er beregnet før personaleomkostninger og afskrivninger, som i årsregnskabslovens skema.