Virksomheder › Brdr. Clausen ApS
Brdr. Clausen ApS
CVR 38714244Parkvej 164, 4700 Næstved
OPLØSTEFTERKONKURSAPSAnden bygge- og anlægsvirksomhed, som kræver specialiseringNæstved
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Brdr. Clausen ApS
Parkvej 164, 4700 Næstved
Nøgletallene er fra perioden 2020-12 (01.01.2020 – 31.12.2020).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2017-12 | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 15.06.2017 | 01.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 |
Sluttdato | 31.12.2017 | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| 288 | 548 | 1.063 | -63 | |
| -40 | -392 | -381 | -310 | |
| -50 | -96 | -96 | -45 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| 198 | 61 | 586 | -418 | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — |
Finansielle udgifter | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| 194 | 57 | 580 | -420 | |
Skat af årets resultat | — | — | — | — |
Andre skatter | — | — | — | — |
| 151 | 43 | 452 | -411 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
| 426 | 348 | 252 | 64 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 426 | 348 | 252 | 64 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 426 | 348 | 252 | 64 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — |
| 8 | 0 | — | — | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — |
| — | — | 9 | 9 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 155 | 109 | 797 | 88 | |
| 237 | 179 | 806 | 97 | |
| 663 | 526 | 1.058 | 161 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 151 | 195 | 247 | -164 | |
| — | — | 400 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 201 | 245 | 697 | -114 | |
Udskudt skat | — | — | — | — |
| 15 | 15 | 9 | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
| 45 | 26 | 0 | — | |
| 50 | 39 | 40 | 14 | |
| 18 | 19 | 0 | — | |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — |
| 80 | 33 | 58 | 33 | |
| 206 | 116 | 112 | 202 | |
| 402 | 241 | 352 | 275 | |
| 446 | 267 | 352 | 275 | |
| ANDET | ||||
| — | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (161) og "Passiver i alt" (275) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.