Virksomheder › Azets Insight III ApS
Azets Insight III ApS
CVR 38967487Lyskær 3, C, 2730 Herlev
OPLØSTEFTERFUSIONAPSBogføring og revision: skatterådgivningHerlev
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Azets Insight III ApS
Lyskær 3, C, 2730 Herlev
Nøgletallene er fra perioden 2022-06 (01.01.2022 – 30.06.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-06 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 27.09.2017 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 |
Sluttdato | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 30.06.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 1.239 | 3.170 | 5.684 | 6.246 | 3.697 | |
| -1.168 | -3.053 | -4.733 | -3.935 | -1.604 | |
| -31 | -46 | -46 | -46 | -23 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 39 | 71 | 905 | 2.265 | 2.070 | |
| 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 20 | 48 | 902 | 2.255 | 2.066 | |
Skat af årets resultat | — | — | — | — | — |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 9 | 32 | 696 | 1.755 | 1.563 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 294 | 247 | 201 | 154 | 131 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 294 | 247 | 201 | 154 | 131 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 348 | 401 | 358 | 254 | 131 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 597 | 788 | 879 | 928 | 1.320 | |
| — | — | — | — | 15 | |
| 4 | 0 | — | 59 | 15 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 177 | 189 | 2.695 | 3.626 | 2.192 | |
| 791 | 990 | 3.574 | 4.644 | 3.563 | |
| 1.139 | 1.391 | 3.933 | 4.898 | 3.694 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 9 | 41 | 137 | 92 | 1.655 | |
| — | — | 600 | 1.800 | 0 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 59 | 91 | 787 | 1.942 | 1.705 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 3 | 3 | 3 | 3 | 12 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 5 | 68 | 42 | 109 | 115 | |
| — | 38 | 38 | 39 | 0 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 8 | 16 | 21 | 2 | 477 | |
| 13 | 8 | 27 | 89 | 28 | |
| 856 | 825 | 702 | 897 | 808 | |
| 1.071 | 1.228 | 3.100 | 2.844 | 1.862 | |
| 1.077 | 1.297 | 3.142 | 2.953 | 1.978 | |
| ANDET | |||||
| 3 | 6 | 10 | 8 | 2 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (3.694) og "Passiver i alt" (1.978) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 3.694 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.