Virksomheder › MLS Tagteknik ApS
MLS Tagteknik ApS
CVR 38969617Uglevangen 2, 5210 Odense NV
I DRIFTAPSTømrer- og bygningssnedkeraktiviteterOdense
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › MLS Tagteknik ApS
Uglevangen 2, 5210 Odense NV
Nøgletallene er fra perioden 2025-09 (01.10.2024 – 30.09.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-09 | 2022-09 | 2023-09 | 2024-09 | 2025-09 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.10.2020 | 01.10.2021 | 01.10.2022 | 01.10.2023 | 01.10.2024 |
Sluttdato | 30.09.2021 | 30.09.2022 | 30.09.2023 | 30.09.2024 | 30.09.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 4.519 | 5.238 | 7.357 | 6.074 | 9.441 | |
| -4.257 | -4.598 | -6.481 | -5.470 | -7.514 | |
| -113 | -226 | -325 | -359 | -441 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 148 | 414 | 462 | 231 | 1.486 | |
| — | 0 | 11 | 30 | 42 | |
| — | — | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 132 | 329 | 416 | 170 | 1.311 | |
| -39 | -79 | -99 | -65 | -323 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 93 | 250 | 317 | 105 | 988 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 0 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 1.607 | 1.690 | 1.870 | 1.712 | 1.424 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 1.607 | 1.690 | 1.870 | 1.712 | 1.474 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 1.607 | 1.732 | 1.902 | 1.718 | 1.474 | |
| 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | |
| 1.565 | 1.171 | 2.233 | 3.246 | 4.221 | |
| — | — | 809 | 841 | 946 | |
| 311 | 580 | 53 | 120 | 105 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 25 | |
| 2.715 | 2.722 | 3.942 | 4.562 | 5.457 | |
| 4.322 | 4.453 | 5.844 | 6.280 | 6.931 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 1.605 | 1.923 | 2.027 | 2.099 | 3.087 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.655 | 1.973 | 2.077 | 2.149 | 3.137 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| 52 | 65 | 92 | 100 | 95 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 323 | 524 | 757 | 489 | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 342 | 0 | — | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 701 | 610 | 795 | 519 | 618 | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | 172 | |
| 30 | 36 | 86 | 38 | 21 | |
| 112 | 268 | 1.321 | 940 | 1.143 | |
| 1.401 | 1.289 | 1.246 | 2.142 | — | |
| 1.913 | 1.805 | 2.879 | 3.512 | 3.082 | |
| 2.615 | 2.415 | 3.674 | 4.031 | 3.700 | |
| ANDET | |||||
| 10 | 10 | 11 | 10 | 11 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (6.931) og "Passiver i alt" (3.700) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 6.931 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.