Virksomheder › Charlottenlund Venues ApS
Charlottenlund Venues ApS
CVR 38982192Skindergade 7, 1159 København K
OPLØSTEFTERFUSIONAPSUdskænkning af alkoholiske drikkevarerKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Charlottenlund Venues ApS
Skindergade 7, 1159 København K
Nøgletallene er fra perioden 2023-12 (01.01.2023 – 31.12.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 2.132 | 72 | -9 | -251 | -973 | |
| -2.081 | -1.849 | -114 | -31 | 0 | |
| -673 | -652 | -5.032 | 0 | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -622 | -2.430 | -5.156 | -220 | -973 | |
| 0 | 0 | — | 0 | 1 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -895 | -2.964 | -5.834 | -1.020 | -1.902 | |
| -201 | -648 | -1.183 | -224 | -1.016 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -694 | -2.317 | -4.651 | -795 | -886 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 1.194 | 1.073 | 0 | — | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 5.500 | 5.032 | 0 | — | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 5.500 | 5.032 | 0 | — | — | |
| 350 | 186 | 162 | 162 | 0 | |
| 968 | 170 | 162 | 81 | 0 | |
| 58 | 18 | 18 | 74 | 0 | |
| 646 | 526 | 196 | 1.031 | 945 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 190 | 235 | 463 | 213 | 1 | |
| 2.414 | 1.720 | 2.770 | 3.208 | 2.937 | |
| 7.914 | 6.752 | 2.770 | 3.208 | 2.937 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 1 | -2.316 | -6.967 | -7.762 | 1.352 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 51 | -2.266 | -6.917 | -7.712 | 1.402 | |
| — | 584 | 1.422 | 1.302 | 1.152 | |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 6.226 | 8.369 | 9.091 | 10.655 | 1.343 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 1.099 | 102 | 52 | 15 | 115 | |
| 481 | 547 | 545 | 250 | — | |
| 7.863 | 9.018 | 9.687 | 10.920 | 1.535 | |
| 7.863 | 9.018 | 9.687 | 10.920 | 1.535 | |
| ANDET | |||||
| 5 | 5 | 1 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (2.937) og "Passiver i alt" (1.535) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.