Virksomheder › Klintholm Gastronomi ApS
Klintholm Gastronomi ApS
CVR 39052849Helgeshøj Alle 20, 2630 Taastrup
OPLØSTEFTERKONKURSAPSAnden restaurationsvirksomhedHøje-Taastrup
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Klintholm Gastronomi ApS
Helgeshøj Alle 20, 2630 Taastrup
Nøgletallene er fra perioden 2021-12 (01.01.2021 – 31.12.2021).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 01.11.2017 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 |
Sluttdato | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| 3.317 | 2.245 | 1.091 | 643 | |
| -2.442 | -1.875 | -1.367 | -376 | |
| -200 | -200 | -258 | -211 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| 675 | 171 | -535 | 27 | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — |
Finansielle udgifter | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| 633 | 127 | -571 | -0 | |
Skat af årets resultat | — | — | — | — |
Andre skatter | — | — | — | — |
| 493 | 98 | -573 | 0 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
| 240 | 180 | 120 | 60 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 240 | 180 | 120 | 60 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
| 560 | 420 | 525 | 140 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 560 | 420 | 551 | 160 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 885 | 685 | 757 | 306 | |
| 148 | 180 | 191 | 162 | |
| 296 | 611 | 108 | 368 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — |
| 2 | — | — | — | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 1.039 | 664 | 345 | 38 | |
| 1.494 | 1.457 | 644 | 568 | |
| 2.379 | 2.142 | 1.401 | 874 | |
| 0 | 126 | 126 | 126 | |
| 20 | 118 | -454 | -454 | |
| 350 | 0 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 496 | 244 | -328 | -328 | |
| — | 2 | 0 | — | |
| 4 | 0 | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
| 742 | 522 | 341 | 97 | |
| 116 | 314 | 258 | 180 | |
| 233 | 239 | 246 | 266 | |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — |
| 314 | 560 | 367 | 500 | |
| 293 | 200 | 254 | 160 | |
| 1.138 | 1.376 | 1.388 | 1.105 | |
| 1.879 | 1.898 | 1.729 | 1.202 | |
| ANDET | ||||
| 8 | 6 | 5 | 2 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (874) og "Passiver i alt" (1.202) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.