Virksomheder › Épicerie Fine ApS
Épicerie Fine ApS
CVR 39080737Ryesgade 7, 2200 København N
OPLØSTEFTERFUSIONAPSRestauranterKøbenhavn
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Épicerie Fine ApS
Ryesgade 7, 2200 København N
Nøgletallene er fra perioden 2023-12 (01.01.2023 – 31.12.2023).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 113 | 319 | 399 | 203 | 15 | |
| -5 | -601 | -727 | -441 | -1 | |
| -30 | -76 | -84 | -84 | -54 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 79 | — | -412 | -322 | -39 | |
| 3 | 0 | — | — | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 79 | -384 | -438 | -340 | -83 | |
| -17 | -82 | -96 | -73 | -18 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 62 | -302 | -342 | -267 | -65 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 103 | 104 | 68 | 31 | 16 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 129 | 283 | 199 | 116 | 62 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 177 | 332 | 258 | 175 | 128 | |
| 7 | 4 | 10 | 0 | — | |
| 0 | — | — | — | 0 | |
| 66 | 5 | 0 | — | — | |
| 0 | 75 | 43 | 31 | 17 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 41 | 30 | 29 | 19 | 210 | |
| 117 | 193 | 209 | 198 | 353 | |
| 294 | 525 | 467 | 373 | 481 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 115 | -187 | -530 | -797 | -862 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 165 | -137 | -480 | -747 | -812 | |
| — | 79 | 127 | 147 | 126 | |
| 3 | 0 | — | — | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 86 | 365 | 620 | 944 | 1.062 | |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 86 | 365 | 620 | 944 | 1.062 | |
| — | 93 | 0 | — | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| 16 | 0 | — | — | — | |
| 18 | 67 | 87 | 11 | 103 | |
| 7 | 137 | 240 | 165 | — | |
| 40 | 297 | 326 | 176 | 230 | |
| 126 | 662 | 946 | 1.120 | 1.292 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 2 | 3 | 2 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (481) og "Passiver i alt" (1.292) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.