Virksomheder › R.S. Gruppen Holding ApS
R.S. Gruppen Holding ApS
CVR 39178672Kråsigvej 9, 8700 Horsens
I DRIFTAPSIkke-finansielle holdingselskaberHorsens
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › R.S. Gruppen Holding ApS
Kråsigvej 9, 8700 Horsens
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 636 | 708 | 759 | 821 | 1.489 | |
Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
| -260 | -261 | -275 | -179 | -205 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 377 | 447 | 484 | 642 | 1.284 | |
| 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 365 | 446 | -672 | -127 | 1.394 | |
| — | — | -136 | -187 | -324 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 284 | 268 | -808 | -315 | 1.070 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 3.986 | 3.907 | 3.827 | 3.748 | 3.668 | |
| 417 | 302 | 298 | 403 | 555 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 4.403 | 4.208 | 4.126 | 4.151 | 4.223 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 4.403 | 4.208 | 4.126 | 4.151 | 4.223 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 4 | 180 | |
| 424 | 887 | 22 | 181 | 415 | |
| — | — | — | 15 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 126 | 349 | 530 | 64 | 807 | |
| 655 | 1.236 | 556 | 264 | 1.401 | |
| 5.058 | 5.444 | 4.681 | 4.415 | 5.625 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 4.770 | 5.037 | 4.229 | 3.914 | 4.985 | |
| — | — | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 4.820 | 5.087 | 4.279 | 3.964 | 5.035 | |
| 24 | 0 | 4 | 0 | — | |
| — | 11 | 0 | 3 | 12 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
| — | — | — | — | — | |
| 0 | — | — | — | — | |
| 0 | — | — | — | — | |
| — | 143 | 129 | 181 | 315 | |
| 66 | 24 | 31 | 93 | 26 | |
| 27 | 27 | — | — | — | |
| 239 | 346 | 402 | 448 | 578 | |
| 239 | 346 | 402 | 448 | 578 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (5.625) og "Passiver i alt" (578) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.