Virksomheder › Oosterhof Mark II ApS
Oosterhof Mark II ApS
CVR 39208598Torndalsvej 17, 9240 Nibe
I DRIFTAPSDyrkning af korn (undtagen ris), bælgfrugter og olieholdige frøRebild
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Oosterhof Mark II ApS
Torndalsvej 17, 9240 Nibe
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
Bruttofortjeneste | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 221 | 97 | -88 | -206 | -29 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 217 | 71 | -133 | -217 | -30 | |
| -49 | -16 | -29 | -43 | -10 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 167 | 55 | -104 | -173 | -20 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
| 152 | 155 | 0 | 0 | — | |
| 2.003 | 4.896 | 1.732 | 649 | 649 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 211 | 435 | 4 | 4 | 4 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 22 | 0 | 0 | 45 | 20 | |
| 2.388 | 5.486 | 1.762 | 709 | 691 | |
| 2.388 | 5.486 | 1.762 | 709 | 691 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 726 | 781 | 677 | 504 | 484 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 776 | 831 | 727 | 554 | 534 | |
| — | — | 0 | 11 | 17 | |
| 48 | 64 | 36 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | — | |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 1.564 | 3.946 | 483 | 155 | 157 | |
| 0 | 0 | 52 | — | — | |
| 1.564 | 4.591 | 1.000 | 155 | 157 | |
| 1.564 | 4.591 | 1.000 | 155 | 157 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (691) og "Passiver i alt" (157) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.