Virksomheder › Pasta La Pasta ApS
Pasta La Pasta ApS
CVR 39319799Ny Østergade 5, 1101 København K
OPLØSTEFTERKONKURSAPSPizzeriaer, grillbarer, isbarer mv.København
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Pasta La Pasta ApS
Ny Østergade 5, 1101 København K
Nøgletallene er fra perioden 2021-12 (01.01.2021 – 31.12.2021).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2018-12 | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 31.01.2018 | 01.01.2019 | 01.01.2020 | 01.01.2021 |
Sluttdato | 31.12.2018 | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| 20 | 754 | 612 | 3.937 | |
| -514 | -1.849 | -3.357 | -4.717 | |
| — | -99 | -255 | -318 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| -494 | -1.194 | -2.999 | -1.098 | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — |
| — | -28 | -34 | -20 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| -495 | -1.222 | -3.033 | -1.119 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| -495 | -1.222 | -3.033 | -1.119 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
| 333 | 485 | 919 | 920 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 333 | 485 | 919 | 920 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 333 | 702 | 1.137 | 1.137 | |
| — | 62 | 98 | 210 | |
| — | 40 | 128 | 109 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — |
| 40 | — | 95 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| — | 254 | 3 | 169 | |
| 40 | 356 | 324 | 489 | |
| 373 | 1.059 | 1.461 | 1.626 | |
| 128 | 142 | 142 | 142 | |
| -495 | -1.717 | -4.750 | -5.853 | |
Udbytte | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 105 | -367 | -3.400 | -4.503 | |
Udskudt skat | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
| 78 | — | — | — | |
Selskabsskat | — | — | — | — |
| 0 | 285 | 1.349 | 731 | |
| 175 | 1.141 | 3.367 | 5.398 | |
| 269 | 1.426 | 4.861 | 6.129 | |
| 269 | 1.426 | 4.861 | 6.129 | |
| ANDET | ||||
| 2 | — | 9 | 13 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.626) og "Passiver i alt" (6.129) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.