Virksomheder › Normann & Petersen Nedbrydning ApS
Normann & Petersen Nedbrydning ApS
CVR 39405423Glasmagervej 1, 4684 Holmegaard
I DRIFTAPSNedrivningNæstved
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Normann & Petersen Nedbrydning ApS
Glasmagervej 1, 4684 Holmegaard
Nøgletallene er fra perioden 2025-05 (01.06.2024 – 31.05.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-05 | 2022-05 | 2023-05 | 2024-05 | 2025-05 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.06.2020 | 01.06.2021 | 01.06.2022 | 01.06.2023 | 01.06.2024 |
Sluttdato | 31.05.2021 | 31.05.2022 | 31.05.2023 | 31.05.2024 | 31.05.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 9.138 | 8.125 | 8.409 | 4.958 | 112 | |
| -8.598 | -9.000 | -9.240 | -7.451 | -456 | |
Afskrivninger | — | — | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 541 | -875 | -840 | -2.496 | -344 | |
| 0 | 1 | 1 | 0 | 24 | |
| -28 | -18 | — | — | — | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 513 | -892 | -892 | -2.683 | -342 | |
| — | — | -187 | -589 | -75 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 400 | -705 | -705 | -2.094 | -267 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 0 | |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 0 | |
| — | — | — | — | 0 | |
| 3.929 | 2.987 | 1.323 | 132 | 27 | |
| 1.891 | 0 | — | 88 | 683 | |
| — | 33 | 112 | 55 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 1.380 | 896 | 1.319 | 684 | 700 | |
| — | — | 3.569 | 1.828 | 1.494 | |
| 7.556 | 4.485 | 3.569 | 1.828 | 1.494 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 392 | -314 | -2.408 | 1.176 | 909 | |
| 0 | 0 | — | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 442 | -264 | -2.358 | 1.226 | 959 | |
| — | 175 | 764 | 0 | — | |
| — | — | — | — | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 0 | |
| — | 1.948 | 4.212 | 0 | — | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 5.947 | 1.082 | 506 | 91 | 83 | |
| 1.054 | 1.718 | 1.124 | 418 | — | |
| — | — | 5.927 | 602 | 535 | |
| 7.102 | 4.749 | 5.927 | 602 | 535 | |
| ANDET | |||||
| 22 | 22 | 22 | 17 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.494) og "Passiver i alt" (535) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 1.494 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.