Virksomheder › Movement Method ApS
Movement Method ApS
CVR 39661403Tomsagervej 2, L, 8230 Åbyhøj
OPLØSTEFTERERKLÆRINGAPSDrift af fitnesscentreAarhus
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
576' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2025-04
Årets resultat
-110' DKK
1.000 kr. · 2025-04
Egenkapital
-380' DKK
1.000 kr. · 2025-04
Kortfristet gæld i alt
436' DKK
1.000 kr. · 2025-04
Nøgletallene er fra perioden 2025-04 (01.05.2024 – 30.04.2025).
Viser 1–5 af 7 perioder med tal, nyeste først · øverst viste periode løber 01.05.2024 – 30.04.2025
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-04 | 2022-04 | 2023-04 | 2024-04 | 2025-04 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.05.2020 | 01.05.2021 | 01.05.2022 | 01.05.2023 | 01.05.2024 |
Sluttdato | 30.04.2021 | 30.04.2022 | 30.04.2023 | 30.04.2024 | 30.04.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| 458 | 385 | 387 | 327 | 100 | |
| -315 | -367 | -381 | -360 | -118 | |
| -91 | -91 | -91 | -91 | -91 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| 52 | -79 | -85 | -124 | -109 | |
| -0 | 0 | 1 | 2 | 1 | |
| -1 | -1 | -0 | -0 | -1 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| 51 | -80 | -84 | -122 | -110 | |
| — | — | — | -1 | 0 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| 51 | -80 | -84 | -122 | -110 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — | — |
| 97 | 84 | 71 | 58 | 45 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 695 | 604 | 513 | 421 | 330 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 841 | 754 | 669 | 580 | 489 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
| 61 | 99 | 42 | 23 | 7 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| 135 | 16 | 1 | 11 | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 93 | 21 | 73 | 163 | 68 | |
| 295 | 227 | 227 | 206 | 87 | |
| 1.136 | 981 | 896 | 787 | 576 | |
| 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | |
| -285 | -366 | -449 | -571 | -680 | |
Udbytte | — | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 15 | -66 | -149 | -271 | -380 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
| — | — | — | 520 | 520 | |
| 700 | 700 | 520 | — | — | |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| 700 | 700 | 520 | 520 | 520 | |
| — | — | — | 475 | 420 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 20 | 20 | 41 | 41 | 10 | |
| 376 | 327 | 483 | 21 | — | |
| 421 | 347 | 525 | 537 | 436 | |
| 1.121 | 1.047 | 1.045 | 1.057 | 956 | |
| ANDET | |||||
| 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (576) og "Passiver i alt" (956) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
