Virksomheder › Velacur Holding ApS
Velacur Holding ApS
CVR 39903687Landlystvej 192, 6715 Esbjerg N
I DRIFTAPSAnden finansiel formidling i.a.n.Esbjerg
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Velacur Holding ApS
Landlystvej 192, 6715 Esbjerg N
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -4 | -4 | -4 | -8 | -88 | |
| — | — | — | — | 0 | |
| — | — | — | — | 0 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
| -4 | -4 | -4 | -8 | -88 | |
| — | — | — | 189 | 170 | |
Finansielle udgifter | — | — | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -2.874 | 3.827 | 6.162 | 7.851 | 20.001 | |
| — | — | — | -32 | -151 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -2.874 | 3.827 | 6.162 | 7.819 | 20.152 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
| — | — | — | — | 0 | |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 0 | |
| — | — | — | — | 0 | |
| — | — | — | — | 0 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 0 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 1.910 | 5.741 | 10.507 | 16.602 | 23.321 | |
| — | — | — | — | 0 | |
| — | — | — | — | 0 | |
| — | — | — | — | 30.000 | |
| — | — | — | — | 0 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 14 | 168 | 6 | 1.801 | 75 | |
| 14 | 168 | 1.406 | 3.092 | 30.291 | |
| 1.924 | 5.909 | 11.913 | 19.694 | 53.612 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| -25 | -29 | 1.306 | 3.022 | 14.458 | |
| — | — | 61 | 40 | 2.000 | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 1.910 | 5.737 | 11.899 | 19.689 | 29.294 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 0 | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
| — | — | — | — | 0 | |
| — | — | — | — | 1.600 | |
| — | — | — | — | 0 | |
| — | — | — | — | 22.696 | |
| — | — | — | — | 0 | |
| 5 | 5 | 5 | 5 | 22 | |
| 9 | 166 | — | — | — | |
| 14 | 171 | 14 | 5 | 24.318 | |
| 14 | 171 | 14 | 5 | 24.318 | |
| ANDET | |||||
| — | — | — | — | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (53.612) og "Passiver i alt" (24.318) for det nyeste år — summen af linjerne ovenfor er 53.612 (beregnet af de viste linjer). Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.