Virksomheder › Danwind Tools ApS
Danwind Tools ApS
CVR 40020764Jupitervej 6, 7620 Lemvig
OPLØSTEFTERFUSIONAPSFremstilling af vindmøller og dele hertilLemvig
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
5.068' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2021-12
Årets resultat
568' DKK
1.000 kr. · 2021-12
Egenkapital
372' DKK
1.000 kr. · 2021-12
Kortfristet gæld i alt
3.691' DKK
1.000 kr. · 2021-12
Nøgletallene er fra perioden 2021-12 (01.01.2021 – 31.12.2021).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 13.11.2018 | 01.01.2020 | 01.01.2021 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
Nettoomsætning | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
| 2.048 | 4 | 1.800 | |
| — | — | 0 | |
| -1.139 | -1.144 | -1.230 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
| 909 | -1.140 | 570 | |
| 3 | 0 | 4 | |
Finansielle udgifter | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| 792 | -1.280 | 453 | |
| -174 | -65 | — | |
Andre skatter | — | — | — |
| 618 | -1.214 | 568 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
Goodwill | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — |
| 4.579 | 3.435 | 3.394 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
| 4.579 | 3.435 | 3.394 | |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
| 4.579 | 3.435 | 3.394 | |
Varebeholdninger | — | — | — |
| 642 | 131 | 78 | |
| — | — | 1 | |
| — | — | 37 | |
Værdipapirer | — | — | — |
| 773 | 17 | 4 | |
| 1.639 | 484 | 1.674 | |
| 6.218 | 3.920 | 5.068 | |
| 400 | 400 | 400 | |
| 618 | -596 | -28 | |
Udbytte | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| 1.018 | -196 | 372 | |
| — | — | 156 | |
Hensættelser i alt | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
| 2.771 | 1.888 | 1.006 | |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
| 2.836 | 1.888 | 1.006 | |
| — | 336 | 1.582 | |
| — | — | 906 | |
| 1.361 | 1.454 | 353 | |
| 109 | 0 | — | |
| 48 | 22 | 836 | |
| 360 | 19 | 15 | |
| 2.364 | 2.228 | 3.691 | |
| — | — | 4.697 | |
| ANDET | |||
| — | — | 1 | |
Regnskabsklasse | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (5.068) og "Passiver i alt" (4.697) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
