Virksomheder › PolyStatics ApS
PolyStatics ApS
CVR 40056262Gudrunsvej 78, 8220 Brabrand
OPLØSTEFTERFUSIONAPSRådgivende ingeniørvirksomhed inden for byggeri og anlægsarbejderAarhus
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Balancesum
241' DKK
Aktiver i alt, 1.000 kr. · 2021-12
Årets resultat
242' DKK
1.000 kr. · 2021-12
Egenkapital
169' DKK
1.000 kr. · 2021-12
Kortfristet gæld i alt
72' DKK
1.000 kr. · 2021-12
Nøgletallene er fra perioden 2021-12 (01.01.2021 – 31.12.2021).
Regnskabstal — CVR's standardopstilling
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||
Startdato | 23.11.2018 | 01.01.2020 | 01.01.2021 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 |
| RESULTATREGNSKAB | |||
Nettoomsætning | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — |
| — | 135 | 314 | |
Personaleomkostninger | — | — | — |
Afskrivninger | — | — | — |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — |
Primært resultat (EBIT) | — | — | — |
Finansielle indtægter | — | — | — |
Finansielle udgifter | — | — | — |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — |
| -278 | 133 | 311 | |
| -61 | -30 | -69 | |
Andre skatter | — | — | — |
| -217 | 103 | 242 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||
Goodwill | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — |
Materielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Kapitalandele | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Anlægsaktiver i alt | — | — | — |
Varebeholdninger | — | — | — |
| 1 | 7 | 2 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — |
| 29 | 29 | — | |
Værdipapirer | — | — | — |
| 17 | 110 | 239 | |
| 108 | 118 | 241 | |
| 108 | 118 | 241 | |
| 0 | 0 | 40 | |
| -217 | -113 | 0 | |
| — | — | 129 | |
Øvrige reserver | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — |
| -217 | -113 | 169 | |
Udskudt skat | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — |
| — | 30 | 69 | |
Varekreditorer | — | — | — |
| 325 | 201 | 3 | |
| 325 | 231 | 72 | |
| 325 | 231 | 72 | |
| ANDET | |||
Antal ansatte | — | — | — |
Regnskabsklasse | — | — | — |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (241) og "Passiver i alt" (72) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.
