Virksomheder › Malou og Alva´s ApS
Malou og Alva´s ApS
CVR 40081631Kappelevvej 4, 2670 Greve
I DRIFTAPSKøb og salg af egen fast ejendomGreve
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Malou og Alva´s ApS
Kappelevvej 4, 2670 Greve
Nøgletallene er fra perioden 2025-12 (01.01.2025 – 31.12.2025).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2021-12 | 2022-12 | 2023-12 | 2024-12 | 2025-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | |||||
Startdato | 01.01.2021 | 01.01.2022 | 01.01.2023 | 01.01.2024 | 01.01.2025 |
Sluttdato | 31.12.2021 | 31.12.2022 | 31.12.2023 | 31.12.2024 | 31.12.2025 |
| RESULTATREGNSKAB | |||||
Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — | — |
| -14 | 3.226 | 107 | 189 | 239 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — | — |
Primært resultat (EBIT) | — | — | — | — | — |
| — | — | 29 | 40 | 33 | |
| -1 | -42 | -2 | -4 | -4 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — | — |
| -14 | 3.184 | 134 | 225 | 268 | |
| 0 | -708 | -30 | -50 | -60 | |
Andre skatter | — | — | — | — | — |
| -14 | 2.476 | 104 | 174 | 208 | |
| BALANCEREGNSKAB | |||||
Goodwill | — | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 474 | 3.238 | 3.238 | 3.238 | 2.871 | |
Andre anlæg og driftsmidler | — | — | — | — | — |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
| 474 | 3.238 | 3.238 | 3.238 | 2.871 | |
Kapitalandele | — | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| 474 | 3.238 | 3.238 | 3.238 | 2.871 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser | — | — | — | — | — |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — | — |
| — | 1.000 | 1.240 | 130 | 104 | |
Værdipapirer | — | — | — | — | — |
| 2.643 | 1.583 | 481 | 1.819 | 2.483 | |
| 2.643 | 2.583 | 1.721 | 1.950 | 2.587 | |
| 3.117 | 5.820 | 4.958 | 5.187 | 5.458 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 39 | 2.515 | 1 | 175 | 383 | |
| — | — | 2.618 | — | — | |
Øvrige reserver | — | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — | — |
| 89 | 2.565 | 2.669 | 225 | 433 | |
Udskudt skat | — | — | — | — | — |
Hensættelser i alt | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — | — |
| 2.942 | 2.442 | 2.181 | 4.832 | 4.886 | |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — | — |
Selskabsskat | — | — | — | — | — |
| 8 | 14 | 14 | 14 | 14 | |
| 18 | 757 | 50 | 106 | — | |
| 3.028 | 3.255 | 2.289 | 4.962 | 5.025 | |
| 3.028 | 3.255 | 2.289 | 4.962 | 5.025 | |
| ANDET | |||||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (5.458) og "Passiver i alt" (5.025) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.