Virksomheder › Bisgaard Lager & Transport ApS
Bisgaard Lager & Transport ApS
CVR 40115366Hørskætten 22, 2630 Taastrup
UNDERKONKURSAPSOplagring og opbevaringHøje-Taastrup
Regnskab
Årets resultat (venstre søjle)Egenkapital (højre søjle)
Virksomheder › Bisgaard Lager & Transport ApS
Hørskætten 22, 2630 Taastrup
Nøgletallene er fra perioden 2022-12 (01.01.2022 – 31.12.2022).
Alle beløb i DKK — vist i 1.000 kr.
| Post | 2019-12 | 2020-12 | 2021-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|
| REGNSKABSPERIODE | ||||
Startdato | 14.12.2018 | 01.01.2020 | 01.01.2021 | 01.01.2022 |
Sluttdato | 31.12.2019 | 31.12.2020 | 31.12.2021 | 31.12.2022 |
| RESULTATREGNSKAB | ||||
Nettoomsætning | — | — | — | — |
Vareforbrug | — | — | — | — |
Øvrige omkostninger | — | — | — | — |
| 1.809 | 1.929 | 752 | 204 | |
| -1.619 | -1.818 | -1.076 | -5 | |
| -43 | -44 | -71 | -71 | |
Kapacitetsomkostninger | — | — | — | — |
| 147 | 68 | -416 | 127 | |
Finansielle indtægter | — | — | — | — |
| -0 | -7 | -1 | -29 | |
Andre finansielle indtægter eller udgifter netto | — | — | — | — |
Finansielle poster netto | — | — | — | — |
Ordinært resultat | — | — | — | — |
Ekstraordinære poster | — | — | — | — |
| 147 | 61 | -416 | 98 | |
| -35 | -15 | -7 | 0 | |
Andre skatter | — | — | — | — |
| 112 | 46 | -409 | 98 | |
| BALANCEREGNSKAB | ||||
Goodwill | — | — | — | — |
Øvrige immaterielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Immaterielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
Grunde og bygninger | — | — | — | — |
| 172 | 235 | 219 | 147 | |
Øvrige materielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
| 172 | 235 | 219 | 147 | |
Kapitalandele | — | — | — | — |
Langfristede tilgodehavender | — | — | — | — |
Andre langfristede finansielle anlægsaktiver | — | — | — | — |
Finansielle anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| 232 | 439 | 264 | 172 | |
Varebeholdninger | — | — | — | — |
| 43 | 235 | 30 | 30 | |
Tilgodehavender hos nærtstående parter | — | — | — | — |
| — | — | 774 | 848 | |
Værdipapirer | — | — | — | — |
| 1 | 4 | 15 | 0 | |
| 205 | 762 | 850 | 877 | |
| 437 | 1.202 | 1.114 | 1.050 | |
| 50 | 50 | 50 | 50 | |
| 112 | 158 | -251 | -153 | |
Udbytte | — | — | — | — |
Øvrige reserver | — | — | — | — |
Egenkapital før minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
Minoritetsinteressernes andel | — | — | — | — |
| 162 | 208 | -201 | -103 | |
Udskudt skat | — | — | — | — |
| 2 | 7 | 0 | — | |
Langfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Langfristet gæld til banker | — | — | — | — |
Langfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Anden langfristet gæld | — | — | — | — |
Ansvarlig lånekapital (Samlepost) | — | — | — | — |
Langfristet gæld i alt | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til nærtstående parter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til realkreditinstitutter | — | — | — | — |
Kortfristet gæld til banker | — | — | — | — |
| 33 | 10 | 0 | 6 | |
| 45 | 57 | 35 | 35 | |
| 174 | 572 | 1.280 | 1.111 | |
| 273 | 986 | 1.315 | 1.153 | |
| 273 | 986 | 1.315 | 1.153 | |
| ANDET | ||||
| 1 | 4 | 3 | 0 | |
Regnskabsklasse | — | — | — | Regnskabsklasse B |
Kilden oplyser ikke samme tal for "Aktiver i alt" (1.050) og "Passiver i alt" (1.153) for det nyeste år. Tallene er gengivet, som de står i indberetningen.